Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Eesti Ekspress ei rikkunud head ajakirjandustava

Tallinn, 4. märts, 2003. Pressinõukogu leidis, et ajaleht Eesti Ekspress ei rikkunud 24. detsembril 2002 ilmunud artikliga „Iseseisvuspäev“ head ajakirjandustava.

Jüri ja Kristiina Kaasik esitasid kaebuse, et jõululaupäeval ilmunud artikliga ülistas ajaleht mitmele perele kannatusi valmistanud Mait Metsamaad. Kaebajad pidasid eriti sobimatuks artikli ilmumist jõululaupäeva lehes.

Oma vastulauses teatas ajaleht, et artiklis ei analüüsitud Mait Metsamaa tegevust, vaid tema lese ja tüdruksõbra käekäiku pärast Metsamaa surma. Ajalehe kinnitusel polnud nende eesmärk Mait Metsamaad ülistada, samas ei olnud põhjust jätta intervjuudest välja ka positiivseid hinnanguid. Leht avaldas kaebajate vastulause 9. jaanuaril 2003 ja vabandas ka suuliselt.

Pressinõukogu arvates on keeruline seostada mistahes artikli headust või sobimatust ainuüksi ilmumise kuupäevaga. Pressinõukogu ei leia ka, et kirjutise eesmärk oleks olnud Mait Metsamaad ülistada. Seetõttu ei leidnud Pressinõukogu antud juhtumis hea ajakirjandustava rikkumist lehe poolt.

 
Pressinőukogu

Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele