Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Eesti Ekspress rikkus head ajakirjandustava

Tallinn, 18. november 2004. Pressinõukogu arutas 11. novembril Tanel Treima kaebust Eesti Ekspressi peale ning otsustas, et leht on rikkunud head ajakirjandustava.

Treima kaebas Eesti Ekspressis 23. septembril 2004 ilmunud artikli “Naisteahistaja jõuab kohtu ette” peale. Kaebaja leidis, et artiklis on käsitletud teda kurjategijana, kuigi kohus ei ole otsust veel langetanud. Samuti ei pidanud kaebaja õigeks artiklis oma täisnime avalikustamist ning artiklile pildi lisamist.

Eesti Ekspress vastas Pressinõukogule, et leht ei võrdsusta naisteahistajat kurjategijaga ning naisteahistajaks nimetamine põhines Eesti Ekspressis 3. juunil ilmunud artiklil “Naised ahistaja küüsis”. Leht leidis, et ei ole käsitlenud kaebajat kurjategijana, kuid peab enda õiguseks anda avalikkusele infot kohtuprotsesside kohta.

Pressinõukogu otsustas, et Eesti Ekspress on rikkunud ajakirjanduseetika koodeksi punkti 4.2, mis konflikti sisaldava materjali puhul kohustab kuulama ära kõik

osapooled. 23. septembril avaldatud kirjutises kaebaja kommentaari aga pole. Samuti on leht rikkunud koodeksi punkti 1.4, mis paneb ajakirjandusorganisatsioonile kohustuse kanda hoolt selle eest, et ei ilmuks ebatäpne, moonutatud või eksitav info.

Pressinõukogu otsuse allkirjastas aseesimees David Vseviov ja otsus ilmus Eesti Ekspressis täna.

 
Pressinőukogu

Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele