Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Pressinõukogu hakkab menetlema kaebusi portaalide kohta

Tallinn, 23. detsember 2002. Ajakirjanduse eneseregulatsiooniorgan Pressinõukogu arutas internetiportaalide soovi teha koostööd ning otsustas hakata menetlema kaebusi, mis laekuvad portaalide ajakirjandusliku sisu peale.

AS Delfi, Tele2 Eesti AS ja Eesti Telefon IT Teenused tegid 11. detsembril Pressinõukogule avalduse, milles nad soovivad "liituda Pressinõukoguga eesmärgil leida võimalus laiendada kasutatajate võimalike kaebuste lahendamise mehhanisme ka meie poolt esindatud internetikeskkondadele".

Pressinõukogu on arutanud koostöövõimalust portaalidega kahel korral ning otsustanud olla portaalidele avatud. "Nõukogu tõdes, et portaalide nõusoleku korral oleme valmis oma tegevusala laiendama selle nimel, et kogu Eesti ajakirjanduses valitseksid ühesugused ajakirjanduseetilised põhimõtted," ütles Pressinõukogu esimees Sulev Valner. "Oleme valmis vastu võtma kaebusi, mis on tehtud internetiväljaannete ajakirjandusliku sisu peale ning mis on seotud ajakirjanduseetika rikkumisega."

Pressinõukogu oli juba varem seisukohal, et ajalehe internetiväljaande peale laekunud kaebus on tõlgendatav kui kaebus ajalehe peale ja seda asutakse menetlema. Siit edasi on väike samm ka portaalide toimetuslikult kontrollitud sisuni.

Eesti internetikeskkondades on juba tugevalt juurdunud eneseregulatsioonivorm, kus toimetus võtab operatiivselt maha materjali, mille kohta on laekunud protest või hoiatus. Seega peaks enamik vaidlusaluseid küsimusi leidma lahenduse hoiatuse ja mahavõtmise protseduuri raames.

 
Pressinőukogu

Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele