Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Kaebus nr 8

Pressinõukogu otsus
16.01.2003

Pressinõukogu: Postimees rikkus head ajakirjandustava

Pressinõukogu otsustas, et ajaleht Postimees on juhtkirjaga „Tõesti piinlik lugu“ (2. detsember 2002) rikkunud head ajakirjandustava.

Vardo Rumessen kaebas, et Postimehe esiküljel ilmunud artiklis “Järvi fondi juhid jagasid raha enda projektidele” ja juhtkirjas on esitatud hulgaliselt tegelikkusele mittevastavaid andmeid ning juhtkirjas esitatud vihjed Neeme Järvi fondist isikliku kasu saamise kohta ei vasta tõele ja on laimavad.

Oma vastulauses teatas ajaleht, et ei saa süüdistustest aru, kuna Vardo Rumessen ei esita konkreetseid näiteid tegelikkusele mittevastavatest andmetest. Postimees kinnitas, et ei ole väitnud, nagu oleks Rumessen isiklikult midagi taskusse pistnud.

Pressinõukogu otsustas, et juhtkirjas „Tõesti piinlik lugu“ olevat lauset "Valitud saada on hea, endalegi üht teist tasku pista veelgi parem…" on antud kontekstis raske mõista teisiti kui süüdistusena, et kõnealused isikud (s.h Vardo Rumessen) on saanud fondist isiklikku ebaeetilist tulu. Sellele lausele ei ole mingit faktilist kinnitust ei artiklis ega juhtkirjas ja seetõttu rikub lause eetikakoodeksi punkti 1.4., esitades moonutatud ja eksitavat infot.

Artiklis „Järvi fondi juhid jagasid raha enda projektidele“ ei ole Pressinõukogu arvates rikutud head ajakirjandustava. Ka kaebaja ei lükanud artiklis esitatud fakte ümber.

Pressinõukogu esimees Sulev Valner

 
Pressinőukogu

Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele