Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Kaebus nr 13

Pressinőukogu otsus
27.02.03

Pressinõukogu: Eesti Ekspress ei rikkunud head ajakirjandustava

Pressinõukogu otsustas, et ajaleht Eesti Ekspress ei rikkunud artikliga „Iseseisvuspäev“ (24. detsember 2002) head ajakirjandustava.

Jüri ja Kristiina Kaasik esitasid kaebuse, et jõululaupäeval ilmunud artikliga ülistas ajaleht mitmele perele kannatusi valmistanud Mait Metsamaad ning kiskus lahti tema ohvrite ja nende lähedaste haavad. Kaebajad pidasid eriti sobimatuks artikli ilmumist jõululaupäeva lehes.

Oma vastulauses teatas ajaleht, et artiklis ei analüüsitud Mait Metsamaa tegevust, vaid tema lese ja tüdruksõbra käekäiku pärast Metsamaa surma. Ajalehe kinnitusel polnud nende eesmärk Mait Metsamaad ülistada, samas ei olnud põhjust jätta intervjuudest välja positiivseid hinnanguid. Leht avaldas kaebajate vastulause 9. jaanuaril 2003 ja vabandas ka suuliselt.

Pressinõukogu mõistab Jüri ja Kristiina Kaasiku tundeid, kuid ei saa taunida artikli ilmumist just sellel päeval, sest taoliste juhtumite reguleerimiseks ei ole hea ajakirjandustava reegeleid. Keeruline on seostada mistahes artikli headust või sobimatust ainuüksi ilmumise kuupäevaga. Pressinõukogu ei leia ka, et kirjutise eesmärk oleks olnud Mait Metsamaad ülistada.

Seetõttu ei leia Pressinõukogu antud juhtumis hea ajakirjandustava rikkumist lehe poolt.

Pressinőukogu esimees Sulev Valner

 
Pressinőukogu

Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele