Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Kaebus nr 22

Pressinőukogu otsus
07.08.2003

Pressinõukogu: Lääne-Harju Ekspress rikkus head ajakirjandustava

Pressinõukogu otsustas, et ajaleht Lääne-Harju Ekspress on rikkunud 22. märtsil 2003 avaldatud kirjutisega “Vana mehe vaevad” head ajakirjandustava.

Irina Ronk kaebas, et ajaleht avaldas tema abikaasa suu läbi kontrollimata infot ja ei andnud talle võimalust oma seisukohtade avaldamiseks.

Lääne-Harju Ekspress teatas oma selgituses, et ajakirjanik püüdis saada ühendust ka Irina Rongaga, kuid see ei õnnestunud. Ajaleht andis kaebajale hiljem võimaluse oma seisukohtade väljaütlemiseks ja avaldas kaebaja vastulause täies mahus.

Pressinõukogu leiab, et Lääne-Harju Ekspress on rikkunud ajakirjanduseetika koodeksi punkti  3.5, mis ütleb, et väljaanne peab kontrollima faktide tõesust, eriti kriitilise materjali korral ja ka siis, kui info allikaks ei ole toimetuse töötaja.

Samuti leiab Pressinõukogu, et ajaleht on rikkunud punkti 4.2, mis ütleb, et konflikti sisaldava materjali puhul peab ajakirjanik ära kuulama kõik osapooled. Pressinõukogu leiab, et antud materjal ei olnud päevakajaline ega nõudnud kiiret avaldamist ilma teist poolt ära kuulamata.

Pressinõukogu tunnustab ajalehe head tahet probleemi lahendada ja leiab, et ajaleht heastas oma vead, avaldades täies mahus Irina Ronga vastulause. 

Pressinőukogu esimees Sulev Valner

 
Pressinőukogu

Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele