Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Kaebus nr 35

Pressinőukogu otsus
04.12.2003

Ajaleht SL Õhtuleht rikkus head ajakirjandustava

Pressinõukogu otsustas, et ajaleht SL Õhtuleht eksis 17. oktoobril 2003 avaldatud artikliga “Treener: ”See oli ikkagi riigikoondis, mitte turule sõitjad”” ajakirjanduseetika koodeksi vastu.

Kaebaja Atko Tours leidis, et ajaleht käsitles teemat ühepoolset ning ei andnud kritiseeritud poolele sõna oma seisukohtade välja ütlemiseks. Kaebaja seisukohalt käitus ajaleht erapoolikult ning kahjustas pealiskaudselt koostatud teabe levitamisega reisibüroo mainet.

Oma vastuses märkis SL Õhtuleht, et tegu ei olnud pahatahtliku laimuga ning tegelikult soovis leht rõhutada asjaolu, et reis telliti maleliidu endise esimehe osalusega reisifirmast ning et maleliit kui tellija ei pidanud ennast probleemi eest vastutavaks. Ajaleht märkis, et suheldes reisifirmaga ei tulnud tegelikud probleemid välja ning uut infot saanuna soovitakse teemat edasi käsitleda.

Pressinõukogu otsustas, et ajaleht rikkus ajakirjanduseetika koodeksi punkte 4.2 ja 5.1, mis kohustavad konflikti sisaldava materjali puhul kuulama ära kõik osapooled ja pakkuma kommentaari võimalust, kui kellegi kohta avaldatakse tõsiseid süüdistusi.

Pressinőukogu esimees Sulev Valner

 
Pressinőukogu

Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele