Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Kaebus nr 37

Pressinőukogu otsus
15.01.2004

Pärnu Postimees rikkus head ajakirjandustava

Pressinõukogu arutas B.B. kaebust Pärnu Postimehe peale ning otsustas, et ajaleht on rikkunud 8. oktoobril 2003 ilmunud artikliga “Kütusesolkijate elu tehakse kibedaks” head ajakirjandustava.

B.B. kaebas Pressinõukogule, et ajaleht ei küsinud kritiseerivat materjali avaldades artiklisse kaebaja kommentaari. Kaebaja leiab, et artiklis esitatud väited on valed ja ei ole faktidega tõendatud ning sellega on leht kujundanud kaebajast tahtlikult ebaõige mulje.

Pärnu Postimees vastas Pressinõukogule, et artikkel tugineb Edela Tolliinspektuuri otsusele. Leht leiab, et kuna väidetavad kütusesolkijad on oma põhjendused saanud tolliprotseduuride käigus esitada, siis ei olnud artikli jaoks vajalik neid enam küsitleda. Leht märkis, et väidet, nagu oleks artiklis nimetatud firmad kütust solkinud, artiklis otsesõnu ei esine.

Pressinõukogu otsustas, et Pärnu Postimees on rikkunud ajakirjanduseetika koodeksi punkti 4.2, mis kohustab konflikti sisaldava materjali korral ära kuulama kõik osapooled.

Pressinõukogu otsustas, et leht on rikkunud ka eetikakoodeksi punkti 5.1, mille järgi peab tõsiste süüdistuste korral pakkuma süüdistatavale kommentaari võimalust samas numbris.

Pressinõukogu esimees Sulev Valner 

 
Pressinőukogu

Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele