Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Kaebus nr 111

Pressinõukogu otsus
13.10.05

Ajakiri Saldo rikkus head ajakirjandustava

Pressinõukogu arutas Tallinna Äripanga kaebust ajakirjas Saldo 2005. aasta juunis ilmunud artikli „Afgaani kättemaks” peale ning otsustas, et ajakiri rikkus head ajakirjandustava.

Tallinna Äripank kaebas Pressinõukogule, et artikkel sisaldab kontrollimata infot ning eksitab seeläbi lugejaid. Artiklis on Tallinna Äripanga kohta esitatud alusetuid kahtlustusi ja süüdistusi, mis jätavad lugejaile mulje, et Rapla Piimakombinaadi pankroti taga on Tallinna Äripank.

Ajakiri Saldo vastas Pressinõukogule, et ajakirjanik esitas Tallinna Äripangale e-posti teel küsimused ning soovis saada intervjuud, kuid pank keeldus viimasest. Saldo kinnitas, et info eri firmade seotuse kohta Tallinna Äripangaga põhineb ajakirjanduse infol.

Pressinõukogu otsustas, et ajakiri Saldo on rikkunud ajakirjanduseetika koodeksi punkti 4.1, mille järgi peavad uudised, arvamused ja oletused olema selgelt eristatavad ning uudismaterjal peab põhinema tõestataval ja tõenditega tagatud faktilisel infol. Pressinõukogu leiab, et antud artiklis oleks vastavad süüdistused pidanud olema kontrollitud ja tõendatud.

Pressinõukogu otsustas, et Saldo on rikkunud koodeksi punkti 4.2, mis näeb ette, et konflikti sisaldava materjali puhul peab ajakirjanik ära kuulama kõik osapooled. Pressinõukogu leiab, et ajakirjanik oleks nii mahuka loo puhul pidanud nägema rohkem vaeva osapooltelt kommentaaride saamiseks.

Pressinõukogu esimees Tiina Kaalep

 
Pressinőukogu

Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele