Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Kaebus nr 163

Pressinõukogu otsus
12.04.2007

MK-Estonia ei rikkunud head ajakirjandustava

Pressinõukogu arutas Andrei Sokolovi kaebust MK-Estonias 3. oktoobril 2006 ilmunud artikli „Aibolit – eksperimentaator” peale ning otsustas, et leht ei ole rikkunud head ajakirjandustava.

Artiklis on juttu veterinaar Andrei Sokolovist, kelle tööga Narva loomaomanikud rahul ei ole ning kelle tegevust tema kolleegid avalikult kommenteerida ei soovi.

Andrei Sokolov ei ole rahul, et artiklis on teda nimetatud „vaimselt tasakaalutuks sadistiks” ning süüdistatud korruptsioonisuhetes politseiga. Kaebaja lisab, et saatis toimetusse kirja faktidega, mida ta soovis õienduses ümber lükata, kuid seejärel otsustas toimetus talle küsimusi esitama hakata, mis talle ei meeldinud.

MK-Estonia selgitas Pressinõukogule, et kõik artiklis esitatud väited põhinevad allikate ütlustel, kellest osad soovisid jääda anonüümseks ning on teada vaid toimetusele. Leht pakkus Andrei Sokolovile sõna, kuid kaebaja keeldus süüdistusi kommenteerimast. Kaebaja vastulause ilmus lehes 11. oktoobril.

Pressinõukogu otsustas, et MK-Estonia ei ole rikkunud head ajakirjandustava. Artiklis esitatud väited on pärit allikate suust ning süüdistuste ümber lükkamiseks pakuti ka Andrei Sokolovile sõna. Kaebaja keeldumine kommentaarist on artikli lõpus välja toodud.

Pressinõukogu hinnangul on toimetuse otsustada, millisel kujul ja kui suures mahus vastulause avaldada. Kuna leht avaldas Andrei Sokolovi õienduse kohe järgmises numbris, ei ole toimetusele midagi ette heita.

Täiendavate küsimuste osas peab Pressinõukogu MK-Estonia käitumist õigeks, sest teema oli avalikkust huvitav ning ajaleht otsustas seda põhjalikumalt käsitleda.

Pressinõukogu leiab, et toimetus peaks hoiduma artiklis hinnangutest, mis eeldavad meditsiinilisi teadmisi ja infot.

Pressinõukogu esimees Eve Rohtla

 
Pressinőukogu

Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele