Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Kaebus nr 202

Pressinõukogu otsus
21.05.2008

Rahvusringhääling ei rikkunud head ajakirjandustava

Pressinõukogu arutas Sven Sildniku kaebust Vikerraadios 1. märtsil 2008 saates Ummafon eetris olnud intervjuu peale Rein Veidemanniga ning otsustas, et Eesti Rahvusringhääling ei ole rikkunud head ajakirjandustava.

Sven Sildnik kaebas Pressinõukogule, et Rein Veidemann esitas saates tema kohta tõsiseid süüdistusi kehavigastuste tekitamises ja tapmises ning rõvetsemises. Kaebaja leiab, et tema kohta on avaldatud eksitavat infot, tekitatud põhjendamata kannatusi ning käsitletud teda kurjategijana enne vastavat kohtuotsust. Sven Sildniku arvates tulnuks talle sõna anda saates või avaldada parandus.

Eesti Rahvusringhääling selgitas, et Rein Veidemanni seisukoht rõvetsemissüüdistuse osas on hinnanguline ja see on tema sõnavabaduslik väljendus ning kehavigastuste tekitamises ei ole Sven Sildnikku süüdistatud.

Pressinõukogu otsustas, et Rahvusringhääling ei eksinud hea ajakirjandustava vastu. Pressinõukogu arvates ei ole Rein Veidemann Sven Sildnikku süüdistanud, vaid on andnud hinnangu Kivisildniku raamatus kirjutatu kohta.

Pressinõukogu peab loomulikuks Eesti Rahvusringhäälingu seisukohta, et vastastikust süüdistamist, iseäranis kaks kuud hiljem, raadioeetris ei võimaldata.

Pressinõukogu esimees Eve Rohtla

 
Pressinőukogu

Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele