Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Kaebus nr 204

Pressinõukogu otsus
11.06.2008

Õpetajate Leht ei rikkunud head ajakirjandustava

Pressinõukogu arutas Sven Sildniku kaebust Õpetajate Lehes 29. veebruaril 2008 ilmunud kommentaari „Müra ei ole informatsioon“ peale ning otsustas, et leht ei ole rikkunud head ajakirjandustava.

Õpetajate Lehes ilmunud kommentaaris räägib lehe peatoimetaja Tiia Penjam ajakirjandusest ja viitab muuhulgas veebruaris Sirbis ilmunud Kivisildniku kommentaarile.

Sven Sildnik kaebas Pressinõukogule, et Õpetajate Leht käitub ebaeetiliselt ning tekitab talle vaimset piina, sest osatab kirjanike majanduslikult rasket olukorda ja seab kahtluse alla riigi kohustuse kultuuri kestmise tagamisel. Samuti pole kaebaja rahul, et leht süüdistab teda kui 2007. aasta parima luuleraamatu autorit kirjandusliku taseme puudulikkuses. Sven Sildniku arvates on leht avaldanud ebaõiget infot ja rikkunud tema eraelu puutumatust.

Õpetajate Leht selgitas Pressinõukogule, et Sven Sildnik on kommentaaris esitatut valesti mõistnud ning pole märganud lause lõpus olnud küsimärki. Samuti ei sea loo autor Kivisildniku kirjanduslikku taset kahtluse alla. Õpetajate Lehe kinnitusel ei olnud tegu uudisega ega faktilise infoga, vaid nädalakommentaariga, kus autor avaldas oma arvamust.

Pressinõukogu otsustas, et Õpetajate Leht ei ole eksinud ajakirjanduseetika koodeksi vastu. Pressinõukogu hinnangul on igal inimesel, sealhulgas ka ajakirjanikel, õigus avaldada arvamust ning esitada arvamusloos küsimusi. Lisaks on antud kommentaari puhul tegu autori hinnanguga mitme erineva inimese, teiste seas Kivisildniku, meedias avaldatud arvamusele.

Pressinõukogu aseesimees Ivi Proos

 
Pressinőukogu

Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele