Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Kaebus nr 228

Pressinõukogu otsus
22.01.2009

Eesti Ekspress ei rikkunud head ajakirjandustava

Pressinõukogu arutas Priit Pulleritsu kaebust Eesti Ekspressis 23. detsembril 2008 ilmunud Areeni aabitsa peale ning otsustas, et leht ei rikkunud head ajakirjandustava.

Areeni aastat kokkuvõtvas kultuuriloendis  on kirjas: „PRIIT PULLERITS - heitles endiselt vanade vaenlastega - Eesti naisi noolivate välismaa meestega, homodega, poliitkorrektsuse diktatuuriga - ning uskus, et Eestile on parem kahvanäoline Ameerika president kui neeger. Paraku jäi igas asjas alla, sealhulgas rulluisurajal Evelin Ilvesele.“

Priit Pullerits kaebas Pressinõukogule, et ta ei ole kunagi võistelnud rulluisutamises ega võistelnud ka Evelin Ilvesega ning seega ei ole talle ka rulluisurajal alla jäänud. Priit Pulleritsu sõnul on Areeni aabitsas tema kohta esitatud fakt vale ning see  kahjustab tema mainet Eesti vastupidavusalade harrastajate seas.

Eesti Ekspress vastas Pressinõukogule, et antud artikli  puhul ei ole tegu faktilist laadi infoga ning selle autorid on seisukohal, et artikkel on kirjutatud loogikaga, mille kohaselt iga mõistlik inimene peaks artikli lugemisel mõistma, et viimane ei kajasta objektiivsetest kriteeriumitest lähtuvalt absoluutse tõena võetavat infot. Ekspress lisab, et väljend „Priit Pullerits jäi alla rulluisurajal Evelin Ilvesele“ on pigem satiiriline nüanss Priit Pulleritsu blogis välja öeldule, et ta ei kavatse võtta osa rulluisutamise maratonist, kuna rulluisutamine on mõttetult kerge ning seetõttu  sobilik eelkõige naistele.

Pressinõukogu otsustas, et Eesti Ekspress ei ole eksinud ajakirjanduseetika koodeksi vastu. Pressinõukogu hinnangul on avaldatu puhul tegemist satiirilises võtmes esitatud hinnangute kogumiga, mille kohta ei saa rakendada uudisteajakirjandusele omast faktide järgimise vajadust.

Pressinõukogu aseesimees Ivi Proos

 
Pressinőukogu

Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele