Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Kaebus nr 261

Pressinõukogu otsus
17.09.2009

Sakala rikkus head ajakirjandustava

Pressinõukogu arutas OÜ Moonirull juhatuse liikme Janis Jaansoo kaebust Sakalas 29. juulil 2009 ilmunud artikli „Aida kohvik jäi festivali ajal suletuks“ peale ning otsustas, et leht rikkus head ajakirjandustava.

Artikkel räägib Viljandi Pärimusmuusika Aida juhi ja Aidas Kirsimäe kohvikut pidava firma OÜ Moonirull juhi tülist.

Moonirull OÜ kaebas Pressinõukogule, et artiklis on avaldatud kontrollimata fakte, nende ümberlükkamiseks pole kohvikule sõna antud ning lugu on kallutatud.

Sakala selgitas Pressinõukogule, et leht andis kaebajale sõna ning pakkus võimalust ka arvamusküljel seisukoha avaldamiseks. Sakala lisas, et kõik kaebaja poolt vaidlustatud faktid on kontrollitud, pärinevad varem avaldatud artiklitest ning kaebaja neid varem ümber lükanud ei ole.

Pressinõukogu otsustas, et Sakala rikkus ajakirjanduseetika koodeksi punkti 1.4., mis kohustab ajakirjandusorganisatsiooni kandma hoolt selle eest, et ei ilmuks ebatäpne, moonutatud või eksitav info. Pressinõukogu hinnangul oleks Sakala pidanud artiklis katma kohvikut süüdistavad faktid korrektsete allikaviidetega. Pärimusmuusika Aida esindajad on antud artikli seisukohast üks konflikti osapooltest ning nende poolt kohviku kohta esitatud väited oleks pidanud muudest allikatest üle kontrollima ja neile viitama.

Pressinõukogu  rõhutab, et varem ajakirjanduses avaldatud faktid, eriti  kui need on seotud mõne konfliktiga, tuleb enne avaldamist üle kontrollida.

Pressinõukogu esimees Merit Kopli

 
Pressinőukogu

Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele