Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

MK-Estonia rikkus head ajakirjandustava

Tallinn, 6. veebruar 2006. Pressinõukogu arutas jaanuaris Anatoli Štšura kaebust MK-Estonia peale ning otsustas, et leht rikkus head ajakirjandustava.

Anatoli Štšura leidis, et tema eluteest ja loomingulistest saavutustest kõnelev artikkel „Štšura tegi Narvast linna", mis ilmus 9. novembril 2005, sisaldab valefakte, moonutatud infot ning kahjustab tema mainet. Artikli juures olevat karikatuuri pidas kaebaja solvavaks.

MK-Estonia selgitas Pressinõukogule, et leht tegi mõned faktilised vead, kuid ülejäänud vigu leht omaks ei võtnud ning šarži pidas leht õnnestunuks.

Pressinõukogu otsustas, et MK-Estonia rikkus ajakirjanduseetika koodeksi punkti 3.5, mis kohustab toimetust eelkõige kriitilise materjali korral kontrollima info tõesust ja allikate usaldusväärsust. Pressinõukogu leidis, et ajaleht on eksitavalt ühendanud kaebaja astumise erakonda ja justkui sellest tuleneva korteri saamise ning võimude toetuse orkestrile.

Teisi eetikakoodeksi punkte rikutud ei ole. Tegu on portreelooga, kus peale portreteeritava kõlavad ka teiste hääled ning portreteeritav isik saab artiklis ulatuslikult sõna oma seisukohtade esitamiseks. Artikli stiili osas ei saanud Pressinõukogu seisukohta võtta, sest tegemist on maitse küsimusega. Mis ühele tundub maitsetuna, on teisele vastuvõetav.

Pressinõukogu otsuse allkirjastas nõukogu esimees Tarmu Tammerk.

 
Pressinőukogu
Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele