Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Pressinõukogu tegi Äripäeva kohta õigeksmõistva otsuse

Tallinn, 6.oktoober 2006. Pressinõukogu arutas kolmapäeval Peeter Saari kaebust Äripäeva peale laimu avaldamises ning otsustas, et leht ei ole rikkunud head ajakirjandustava, kuna avaldatud faktid on pärit kindlatest allikatest.

Äripäevas 7. septembril avaldatud artiklis „Ilona Saari asub Preatoni vastu tunnistama videotehnika abil” on juttu sellest, et prokurör taotleb Ilona Saari ja Ernesto Preatoni vastandamiseks videoülekuulamist.

Peeter Saari kaebas, et ajakirjanik ei pöördunud tema poole Ilona Saari kohta käiva uue info saamiseks. Kaebaja leidis, et artikkel sisaldab laimu, kuna selles väidetakse, nagu hoiaks Ilona Saari kohtust kõrvale. Peeter Saari saatis lehele õienduse, kuid seda ei olnud kaebuse esitamise ajaks avaldatud. 

Äripäev selgitas omakorda, et Äripäeva poole on Peeter Saari varem pöördunud kui Ilona Saari isa ja mitte kui volitatud esindaja. Seepärast ei pidanud leht teda asjassepuutuvaks osapooleks. Äripäev kinnitas, et on korduvalt püüdnud saada ühendust Ilona Saariga, kuid tulemusteta. Äripäev kinnitas, et fakt Ilona Saari kriminaalmenetlusest kõrvale hoidmise kohta on saadud prokuratuurist. Leht avaldas Peeter Saari vastulause 18. septembril.

Pressinõukogu otsustas, et Äripäev ei ole rikkunud head ajakirjandustava. Pressinõukogu leidis, et artiklis avaldatud faktid tuginevad allikatele, kelle väidetes puudub alus kahelda. Äripäeva kinnitusel pärineb väide, et Ilona Saari hoiab kohtust kõrvale, prokuratuuri andmetel.

Pressinõukogu otsuse allkirjastas nõukogu esimees Eve Rohtla.

PN

 
Pressinőukogu
Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele