Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Pressinõukogu ja õiguskaitseorganid tihendavad koostööd

Tallinn, 20. september 2006. Pressinõukogu korraldas täna  Tallinnas Rahvusraamatukogus seminari, kus arutleti ajakirjanduseetika ning ajakirjandusliku eksperimendi piiride üle.

Aeg-ajalt kasutab ajakirjandus info hankimisel võtteid, mis pole kooskõlas heade tavadega või mis lähevad lausa vastuollu seadustega. Meediaekspert ja pikaajaline Pressinõukogu liige Tarmu Tammerk rääkis seminaril ajakirjandusliku eksperimendi piiridest, vaadeldes konkreetseid juhtumeid nii kodumaisest kui ka välismeediast. Tarmu Tammerk peatus oma ettekandes sellel, millal on ebatraditsiooniliste infohankimise võtete kasutamine vastuvõetav ning millal tuleks selliseid võtteid  vältida.

Peaprokurör Norman Aas rääkis ajakirjandusliku eksperimendi õiguslikest raamidest ning allikakaitsest, tuues palju näiteid välisriikide kohtupraktikast ja ajakirjandusest.

Pressinõukogu esimees Eve Rohtla võttis kokku Pressinõukogu nelja aasta praktika ning tõi välja tüüpilised eksimused. Samuti kõneles Eve Rohtla Pressinõukogu otsuse ja kohtuotsuse seostest.

Arutelul osalesid toimetuste, õiguskaitseorganite ja riigiasutuste esindajad. Seminari juhtis Tarmu Tammerk.

Novembris korraldab Eesti Ajalehtede Liit seminari koostöös Kohtunike Ühinguga.

PN

 
Pressinőukogu
Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele