Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Pressinõukogu mõistis Äripäeva õigeks

Tallinn, 2. mai 2007. Pressinõukogu arutas Agu Remmelga kaebust Äripäevas ilmunud artikli ”Luik pitsitab Ragn-Sellsi” peale ning otsustas, et leht ei ole rikkunud head ajakirjandustava.

6. märtsil ilmunud artikkel kajastab veebruari lõpus asetleidnud kohtuistungit, kus mõisteti ASilt Ragn-Sells Hans H. Luigele kuuluva pankrotistunud firma Starforte kasuks välja ligi üheksa miljonit krooni.

Agu Remmelg kaebas Pressinõukogule, et Äripäev esitas jõustumata kohtuotsusele tuginedes Ragn-Sellsi kohta negatiivset ja süüdistavat infot, millega võidakse kohtuvaidluse käigus avalikku arvamust mõjutada. Kaebaja ei ole rahul, et kohtuvaidluse nelja aasta jooksul on Äripäev avaldanud Ragn-Sellsi kohta süüdistusi, kuid sõna vastulauseks pakutud ei ole.

Äripäev selgitas, et artiklis on tuginetud kohtumaterjalidele, sealhulgas ka juba jõustunud kohtuotsusele. Äripäeva hinnangul on väide, et  ajakirjandus ei tohi kohtuasjadest kirjutada enne kohtuotsuse jõustumist, vastuolus ajakirjanduse kohustusega avalikkuse ees kajastada õigeaegselt ja adekvaatselt ühiskonnas toimuvat. Äripäeva kinnitusel on artiklis sõna saanud mõlemad osapooled ning artikli lõppu on lisatud Ragn-Sellsi esindaja kommentaar, et ettevõte kavatseb kohtuotsuse edasi kaevata.

Pressinõukogu otsustas, et Äripäev ei ole eksinud hea ajakirjandustava vastu. Pressinõukogu on seisukohal, et ajakirjandusel on õigus kajastada kohtuotsuseid ning anda seeläbi avalikkusele edasi infot. Pressinõukogu leiab, et Äripäev on käitunud korrektselt, kuna artiklis on kaebaja kommentaar kohtuotsuse edasi kaebamise kohta.

Pressinõukogu otsuse allkirjastas nõukogu esimees Eve Rohtla.

PN

 
Pressinőukogu
Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele