Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Äripäev online rikkus head ajakirjandustava

Tallinn, 7. detsember 2007. Pressinõukogu arutas Tõnis Kõivu kaebust Äripäev online´i peale ning leidis, et väljaanne on rikkunud Tõnis Kõivu artiklit avaldades head ajakirjandustava.

6. novembril 2007 avaldatud loo „Müra tapab meid vaikselt“ puhul oli tegu Järva Teatajas ilmunud Tõnis Kõivu arvamusartikli reprodutseerimisega.

Tõnis Kõiv kaebas, et online´is ilmunud artikli juures oli küll ajakirjaniku nimi, kuid viide refereeritud loo autorile puudus. Kaebaja ei olnud rahul, et artikli autorina oli märgitud ajakirjanik. Tõnis Kõiv märkis, et tema loost olid välja jäetud mõned lõigud ning lisatud oli „kirjutas Järva Teataja“, tema nõudmisel lisati mõne päeva möödudes „kirjutas Järva Teatajas riigikogu liige Tõnis Kõiv“.

Äripäev kinnitas, et artikkel avaldati lühendatult ja see sisaldas viidet Järva Teatajale. Toimetuse sõnul oli artikli juures toimetaja nimi ja pilt, mitte autori nimi. Hiljem lisati teksti viide ka autorile ning peatoimetaja vabandas kaebaja ees.

Pressinõukogu otsustas, et Äripäev online rikkus head ajakirjandustava. Pressinõukogu hinnangul oli Äripäev online´is avaldatu hinnatav plagiaadina, sest Äripäev online toimetuse nime all avaldati Tõnis Kõivu autoritekst.

Samuti eksis Äripäev online Eesti Ajalehtede Liidu nõukogu poolt kinnitatud artiklite refereerimise hea tava vastu. Refereerimise hea tava järgi tuleb ajakirjanduslike materjalide reprodutseerimisel lähtuda autoriõiguse seadusest.

Pressinõukogu otsuse allkirjastas nõukogu esimees Eve Rohtla. Äripäev online avaldas Pressinõukogu otsuse 3. detsembril.

PN

 
Pressinőukogu
Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele