Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Eesti Päevaleht rikkus head ajakirjandustava

Tallinn, 12. september 2007. Pressinõukogu arutas Narva Humanitaargümnaasiumi direktori Nadežda Tšerkašina kaebust Eesti Päevalehe peale ning leidis, et leht on rikkunud head ajakirjandustava.

9. mail ilmunud uudises „Narva kooliõpilased kardavad täna volikogu korraldatud kontserdile minna“ on juttu 9. mail Narvas plaanitud kontserdist ning Narva koolilaste hirmust kontserdile minna, kuna kardetakse, et politsei võib nad kinni võtta. Samuti on uudises juttu aprilli lõpus Narvas toimunud rahutustes politsei poole pöördunud Narva Humanitaargümnaasiumi noortest. Uudises märgitakse ära ka gümnaasiumi direktori nimi.

Nadežda Tšerakšina hinnangul on uudises teda süüdistatud otseselt korratuste organiseerimises ning sellega kahjustatud tema mainet.

Eesti Päevaleht selgitas, et uudises ei süüdistata Nadežda Tšerakšinat, vaid antakse edasi politseiametniku sõnad tsitaadina, mida politseinik hiljem uuesti kinnitas. Toimetuse väitel on politsei allikas, kelle infos ei ole põhjust kahelda.

Pressinõukogu otsustas, et Eesti Päevaleht rikkus ajakirjanduseetika koodeksi punkti 5.1, mis näeb ette, et kui kellegi kohta avaldatakse süüdistusi, tuleb talle võimaluse korral pakkuda kommentaari võimalust samas numbris. Pressinõukogu hinnangul on uudises tegu kaudse süüdistusega kaebaja aadressil.

"Tegemist ei olnud lihtsalt politseikroonikaga, vaid juba laiendatud uudisega, kus ajakirjanik oli küsinud politseiametnikult lisakommentaari. Oleks olnud korrektne, kui samasse uudisesse oleks lisatud ka teiselt osapoolelt võetud kommentaar, kelleks sel juhul osutus kaudselt süüdistatav Narva Humanitaargümnaasiumi direktor," selgitas pressinõukogu esimees Eve Rohtla.

Pressinõukogu otsuse allkirjastas nõukogu esimees Eve Rohtla. Otsus ilmus Eesti Päevalehes 7. septembril.

PN

 
Pressinőukogu
Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele