Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Pressinõukogu tegi Äripäeva suhtes õigeksmõistva otsuse

Tallinn, 20. märts 2007. Pressinõukogu arutas 15. märtsil Tarmo Noodi kaebust Äripäeva peale ning otsustas, et leht ei ole eksinud hea ajakirjandustava vastu.

Tarmo Noot esitas Pressinõukogule kaebuse Äripäevas 22. jaanuaril ilmunud artikli „Tarmo Noot nõuab Hillar Tederilt 11 mln” peale. Artiklis on juttu Tarmo Noodi ja Hillar Tederi vahelisest kohtuasjast, kus Tarmo Noot nõuab endale Audide müüjalt 11 miljonit krooni. Tarmo Noot leidis, et artiklis on esitatud valeinfot, mis tema mainet kahjustab. Ta pole ka rahul, et ajakirjanik talle peale esimest kõnet tagasi ei helistanud ning et leht tema vastuväiteid hiljem ei avaldanud.

Äripäev selgitas, et kõik artiklis esitatud faktid Tarmo Noodi ja temaga seotud firmade kohta on õiged. Äripäev pakkus Tarmo Noodile võimalust vastulauseks arvamusküljel, kuid Tarmo Noot loobus sellest.

Pressinõukogu otsustas, et Äripäev ei ole eksinud ajakirjanduseetika koodeksi vastu. Pressinõukogu hinnangul on artiklist näha, et Äripäeva ajakirjanik üritas Tarmo Noodiga ühendust saada. Samas leiab Pressinõukogu, et ajakirjanik peaks hoiduma uudisartiklis hinnangutest neid samas artiklis põhjendamata.

Pressinõukogu otsuse allkirjastas nõukogu esimees Eve Rohtla.

PN

 
Pressinőukogu
Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele