Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

MK-Estonia ei rikkunud head ajakirjandustava

Tallinn, 23. aprill 2007. Pressinõukogu arutas Andrei Sokolovi kaebust MK-Estonia peale ning otsustas, et leht ei ole rikkunud head ajakirjandustava.

3. oktoobril 2006 ilmunud artiklis „Aibolit – eksperimentaator” on juttu veterinaar Andrei Sokolovist, kelle tööga Narva loomaomanikud rahul ei ole ning kelle tegevust tema kolleegid avalikult kommenteerida ei soovi.

Andrei Sokolov kaebas pressinõukogule, et artiklis on teda nimetatud „vaimselt tasakaalutuks sadistiks” ning süüdistatud korruptsioonisuhetes politseiga. Ta märkis, et saatis toimetusse kirja faktidega, mida ta soovis õienduses ümber lükata, kuid seejärel otsustas toimetus talle küsimusi esitama hakata, mis talle aga ei meeldinud.

MK-Estonia selgitas, et kõik artiklis esitatud väited põhinevad allikate ütlustel, kellest osad soovisid jääda anonüümseks ning on teada vaid toimetusele. Leht pakkus Andrei Sokolovile sõna, kuid kaebaja keeldus süüdistusi kommenteerimast. Kaebaja vastulause ilmus lehes 11. oktoobril.

Pressinõukogu otsustas, et MK-Estonia ei ole rikkunud head ajakirjandustava. Artiklis esitatud väited on pärit allikate suust ning süüdistuste ümber lükkamiseks pakuti ka Andrei Sokolovile sõna. Kaebaja keeldumine kommentaarist on artikli lõpus välja toodud. Pressinõukogu hinnangul on toimetuse otsustada, millisel kujul ja kui suures mahus vastulause avaldada. Kuna leht avaldas Andrei Sokolovi õienduse kohe järgmises numbris, ei ole toimetusele midagi ette heita.

Pressinõukogu leidis samas, et toimetus peaks hoiduma artiklis hinnangutest, mis eeldavad meditsiinilisi teadmisi ja infot.

Pressinõukogu otsuse allkirjastas nõukogu esimees Eve Rohtla.

PN

 
Pressinőukogu
Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele