Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Pressinõukogu: Toimetustel on õigus valida artiklite stiili

Tallinn, 25. mai 2007. Pressinõukogu arutas Peeter Saari kaebust Eesti Ekspressi peale ning leidis, et leht ei ole rikkunud head ajakirjandustava, kuna toimetustel on õigus valida artiklite stiili.

4. aprillil 2007 Eesti Ekspressis avaldatud artikkel „Jüri Pihli hirmkallis otsus” räägib sellest, et riigiprokuratuur lükkas kolme aasta eest tagasi Ernesto Preatoni pakkumise end saja miljoni krooni eest vabaks osta ning täna ähvardab kohtuasja nurjumine. Peeter Saari hinnangul sisaldab artikkel valeväiteid, süüdistusi ning labast kõnepruuki. 

Eesti Ekspress selgitas, et ajakirjanduslikust seisukohast on oluline kirjutada artikleid elavas ja paindlikus keeles. Toimetuse hinnangul on artikli stiil kaebaja isikliku maitse küsimus, mille põhjal ei saa teha üldistusi. Lehe kinnitusel põhinevad faktid eri dokumentidel ja menetlusosaliste ütlustel.

Pressinõukogu otsustas, et Eesti Ekspress ei ole rikkunud head ajakirjandustava. Pressinõukogu hinnangul on sõna saanud erinevad osapooled. Artikli stiili osas Pressinõukogu otsust ei langeta: autoritel ja toimetustel on õigus valida artiklite stiili.

Pressinõukogu otsuse allkirjastas nõukogu esimees Eve Rohtla.

PN

 
Pressinőukogu
Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele