Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Lääne Elu ei rikkunud head ajakirjandustava

Tallinn, 1. september 2008. Pressinõukogu hinnangul ei rikkunud Lääne Elu head ajakirjandustava, kui jättis avaldamata Viktor Siilatsi vastulause lehe arvamusküljel ilmunud loo peale.

Lääne Elus 31. mail ilmunud artiklis „Meresõidu võimalikkusest Haapsalus“ kritiseerib Teet Kallasvee Viktor Siilatsi tegevust Haapsalus ning kutsub kõiki sadamaomanikke koostööle. 

Viktor Siilats kaebas Pressinõukogule, et Lääne Elu keeldus avaldamast tema  vastulauset, mis oli ajendatud Teet Kallasvee arvamuses sisalduvast eksitavast infost ja solvavast toonist tema suhtes. Samuti ei ole Viktor Siilats rahul 31. mail Lääne Elus ilmunud fotomontaažiga, mis kahjustab tema ja ta ettevõtte mainet.

Lääne Elu vastas, et Viktor Siilats on sadama teemal saanud lehes rohkem sõna kui oponendid. Näiteks on Viktor Siilatsi arvamused ilmunud Lääne Elus 18. detsembril 2007 ja 27. mail 2008. Lääne Elu lisas, et jättis Viktor Siilatsi vastulause avaldamata, kuna seda ei saa vastulausena käsitleda, sest see ei paranda faktivigu.

Pressinõukogu otsustas, et Lääne Elu ei ole vastulause avaldamata jätmisega rikkunud head ajakirjandustava. Pressinõukogu hinnangul on Lääne Elu viimaste kuude jooksul avaldanud Haapsalu sadamakonfliktist hulgaliselt artikleid, sõna on saanud ka Viktor Siilats ning toimetusel on õigus teema käsitlemine teatud hetkel lehe arvamusküljel lõpetada.

Pressinõukogu hinnangul ei ole Lääne Elus 31. mail avaldatud fotomontaaž vastuolus hea ajakirjandustavaga, sest tegu on arvamusküljel ilmunuga, mis illustreerib kõrvalolevat arvamuslugu

Pressinõukogu otsuse allkirjastas nõukogu esimees Eve Rohtla. Lääne Elu avaldas otsuse 30. augustil.

PN

 
Pressinőukogu
Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele