Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Pressinõukogu andis Viru Prospektile õiguse

Tallinn, 2. september 2008. Pressinõukogu hinnangul ei rikkunud Viru Prospekt ühes Narva ilusalongis toimunud konflikti kajatavate artiklitega head ajakirjandustava, sest andis sõna kõigile osapooltele.

Narva ilusalongi LiAnnel omanik Irina Malašonok esitas kaebuse Viru Prospektis 29. mail ilmunud artikli „Prestiižset ilusalongi süüdistatakse ebaprofessionaalsuses ja jultumuses“, selle 5. juunil ilmunud jätkuloo „Salongile „tuletati“ kõike meelde“ ja lugejakirja „Euroopa interjöör, aga Narva teenindus“ peale. Kõik kolm lugu räägivad ilusalongis juukseid värvimas käinud kliendi ja juuksuri vahelisest konfliktist ning salongi teenindusest.

Irina Malašonok leidis, et esimene artikkel kahjustab salongi mainet. Ta ei ole rahul, et ajakirjanik polnud nõus temaga kohtuma ning salongis oleva kliendi avaldusega tutvuma. Samuti ei ole kaebaja väitel õigesti edasi antud tema kommentaari. Kaebaja ei ole rahul ka artikli pealkirjaga, mida peab liiga silmatorkavaks ja väljakutsuvaks, samuti peab ta väljakutsuvaks teise artikli pealkirja. Kaebaja ei ole rahul lugejakirjaga, sest sellest pole võimalik aru saada, millal klient ilusalongi külastas.

Viru Prospekt selgitas, et esimeses artiklis pole midagi, mis võiks ilusalongi mainet kahjustada ning selles on mõlemad pooled sõna saanud. Toimetus lisas, et kliendi avalduse olemasolust salongis polnud ajakirjanik teadlik. Teise artikli puhul oli toimetuse kinnitusel tegu internetis avaldatud loo kommentaaride väljavõttega. Lugejakirja kohta märkis toimetus, et selles oli nii positiivset kui negatiivset ning see ei olnud suunatud kaebaja vastu.

Pressinõukogu otsustas, et Viru Prospekt ei ole eksinud ajakirjanduseetika koodeksi vastu. Pressinõukogu hinnangul on artiklis „Prestiižset ilusalongi süüdistatakse ebaprofessionaalsuses ja jultumuses“ saanud sõna mõlemad konfliktipooled. Pressinõukogu leiab, et artikli pealkiri annab edasi kliendi süüdistuse, kuid see ei näita, et salong on juba süüdi.

Artikli „Salongile „tuletati“ kõike meelde“ pealkirja ei pea Pressinõukogu väljakutsuvaks, pigem võtab see kokku artiklis olevate eri inimeste arvamused, mis valgustasid juhtunut. Kuna lugejakiri „Euroopa interjöör, aga Narva teenindus“ ilmus kohe kommentaaride kõrval, siis selles olevad negatiivsed arvamused on Pressinõukogu hinnangul tasakaalustatud kõrvalolevate kommentaaridega.

Pressinõukogu otsuse allkirjastas nõukogu esimees Eve Rohtla.

PN

 
Pressinőukogu
Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele