Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Äripäev rikkus ebatäpset infot avaldades head ajakirjandustava

Tallinn, 7. veebruar 2008. Pressinõukogu arutas nelja firma kaebust Äripäevas ilmunud artikli peale ning otsustas, et leht on avaldanud ebatäpset infot ja rikkunud sellega head ajakirjandustava.

Äripäevas 15. novembril 2007 ilmunud artikli „Tartu arvevabrikandid saavad riburada karistusi“ peale esitasid Pressinõukogule kaebuse Eurogrand OÜ, Micro Autolammutuse OÜ, Parenduse OÜ ja Westclub OÜ.

Artiklis on juttu Tartus tegutsenud arvevabrikust, mis tekitas riigile rahalist kahju laekumata käibemaksu ja tulumaksu näol. Artikli juures on toodud ära arvevabriku klientide nimekiri, kus mõne firma puhul on tärniga märgitud, et pooleli on kohtuvaidlus. Kaebuse esitajad ei ole rahul, et neid on nimetatud arvevabriku klientideks. Kaebajad märgivad, et pooleli ei ole mitte kohtuvaidlus, vaid uurimine ning enne kohtuotsust ei tohi neid kurjategijatena käsitleda.

Toimetus selgitas Pressinõukogule, et toob artiklis ära arvevabriku klientide nimed, kuid ei nimeta neid firmasid maksupetturiteks ega esita nende kohta süüdistusi. Äripäeva kinnitusel põhineb artikkel kohtudokumentidel. Äripäev avaldas 19. novembri lehes paranduse, milles märkis, et arvevabrikantide klientide puhul ei ole pooleli mitte kohtuvaidlus, vaid uurimine.

Pressinõukogu otsustas, et Äripäev rikkus ajakirjanduseetika koodeksi  punkti 1.4, mis kohustab ajakirjandusorganisatsiooni kandma hoolt selle eest, et ei ilmuks ebatäpne info. Artiklist tulenevalt võivad lugejad teha järelduse, et tabelis arvevabrikantide klientidena märgitud firmad on maksupetturid. Pressinõukogu hinnangul puudus toimetusel alus väitmaks, et kõik tabelis avaldatud firmad olid seadust rikkunud.

Pressinõukogu otsuse allkirjastas nõukogu esimees Eve Rohtla. Äripäev avaldas otsuse 7. veebruaril.

PN

 
Pressinőukogu
Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele