Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Kanal 2 ühines Pressinõukoguga

Tallinn, 11. märts 2008. Kanal 2 otsustas veebruaris ühineda Pressinõukoguga, et rõhutada enda valmisolekut pidada vabatahtlikult kinni üldtunnustatud headest ajakirjandustavadest.

Kanal 2 peadirektor Urmas Oru ja Pressinõukogu esimees Eve Rohtla allkirjastasid koostööleppe 28. veebruaril. Koostöölepe tähendab, et kui keegi leiab Kanal 2 saadetes konkreetseid eksimusi hea ajakirjandustava ehk Eesti ajakirjanduseetika koodeksi vastu, siis saab ta nüüd pöörduda vastava kaebusega Pressinõukogu poole. Kanal 2 kohustub Pressinõukogu võimaliku hukkamõistva otsuse avalikustama saates, kus viga tehti.

Lisaks Eesti Ajalehtede Liidu liikmeslehtedele ja Kanal 2-le on Pressinõukoguga ühinenud Rahvusringhääling ja Delfi.

Pressinõukogu on ajakirjanduse eneseregulatsiooni organ, mis pakub meediaga vastuollu sattunule võimaluse leida kohtuväliseid lahendusi. Nõukogu arutab kaebusi, mis laekuvad ajakirjanduses ilmunud materjalide kohta, arvestades ühelt poolt ajakirjanduse huve vabalt infot saada ja levitada ning teiselt poolt avalikkuse õigustatud huve suhetes ajakirjandusega.

Lisaks ajakirjanduse esindajatele on Pressinõukogusse kaasatud autoriteetsed isikud ka meediavälistest sektoritest. Kokku on nõukogus kümme liiget: Sakala peatoimetaja Eve Rohtla (esimees), Eesti Panga nõukogu nõunik ja sotsioloog Ivi Proos (aseesimees), Postimehe peatoimetaja Merit Kopli, advokaadibüroo Luiga Mody Hääl Borenius vandeadvokaat Viive Kaur, SL Õhtulehe peatoimetaja Väino Koorberg, Mitte-eestlaste Integratsiooni Sihtasutuse juhataja Tanel Mätlik, Eesti Kunstiakadeemia rektor Signe Kivi. Eesti Päevalehe peatoimetaja Lea Larin, Delovõje Vedomosti peatoimetaja Allan Soon ja Rahvusringhäälingu ajakirjanduseetika nõunik Tarmu Tammerk.

Pressinõukogu loodi 2002. aastal Eesti Ajalehtede Liidu poolt.

PN

 
Pressinőukogu
Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele