Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Pressinõukogu andis Õpetajate Lehele õiguse

Tallinn, 26. juuni 2008. Pressinõukogu ei rahuldanud Sven Sildniku kaebust Õpetajate Lehes veebruaris ilmunud kommentaari peale ning otsustas, et leht ei ole rikkunud head ajakirjandustava.

29. veebruaril Õpetajate Lehes ilmunud kommentaaris „Müra ei ole informatsioon“ räägib lehe peatoimetaja Tiia Penjam ajakirjandusest ja viitab muuhulgas veebruaris Sirbis ilmunud Kivisildniku kommentaarile.

Sven Sildnik leidis, et Õpetajate Leht käitus ebaeetiliselt ning tekitas talle vaimset piina, sest osatas kirjanike majanduslikult rasket olukorda. Samuti polnud ta rahul, et leht süüdistas teda kui 2007. aasta parima luuleraamatu autorit kirjandusliku taseme puudulikkuses. Sven Sildniku arvates on leht avaldanud ebaõiget infot ja rikkunud tema eraelu puutumatust.

Õpetajate Leht selgitas, et Sven Sildnik on kommentaaris esitatut valesti mõistnud ning pole märganud lause lõpus olnud küsimärki. Samuti ei seadnud loo autor Kivisildniku kirjanduslikku taset kahtluse alla. Õpetajate Lehe kinnitusel ei olnud tegu uudisega ega faktilise infoga, vaid nädalakommentaariga, kus autor avaldas oma arvamust.

Pressinõukogu otsustas, et Õpetajate Leht ei ole eksinud ajakirjanduseetika koodeksi vastu. Pressinõukogu hinnangul on igal inimesel, sealhulgas ka ajakirjanikel, õigus avaldada arvamust ning esitada arvamusloos küsimusi. Lisaks on antud kommentaari puhul tegu autori hinnanguga mitme erineva inimese, teiste seas Kivisildniku, meedias avaldatud arvamusele.

Pressinõukogu otsuse allkirjastas nõukogu aseesimees Ivi Proos.

PN

 
Pressinőukogu
Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele