Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Pressinõukogus on kaks uut liiget

Tallinn, 26. september 2008. Eesti Ajalehtede Liidu (EALL) nõukogu nimetas eilsel koosolekul Pressinõukokku kaks uut liiget ning vabastas kaks, kel sai täis liikmeaeg.

Liikmeksoleku aeg sai täis Sakala peatoimetajal ja Pressinõukogu esimehel Eve Rohtlal ning SL Õhtulehe peatoimetajal Väino Koorbergil. Mõlemad olid Pressinõukogus neli aastat.

Pressinõukogu uued liikmed alates 1. oktoobrist on Järva Teataja peatoimetaja Arnika Tegelmann ja Maalehe peatoimetaja Sulev Valner. Uuenenud Pressinõukogu koosseisul tuleb järgmisel koosolekul oktoobris valida uus esimees.

Alates 1. oktoobrist on Pressinõukogu koosseis: Eesti Panga nõukogu nõunik ja sotsioloog Ivi Proos (aseesimees), Postimehe peatoimetaja Merit Kopli, advokaadibüroo Luiga Mody Hääl Borenius vandeadvokaat Viive Kaur, Eesti Päevalehe peatoimetaja Lea Larin, Eesti Kunstiakadeemia rektor Signe Kivi, Järva Teataja peatoimetaja Arnika Tegelmann, Maalehe peatoimetaja Sulev Valner, Delovõje Vedomosti endine peatoimetaja Allan Soon, Rahvusringhäälingu ajakirjanduseetika nõunik Tarmu Tammerk ning Mitte-eestlaste Integratsiooni Sihtasutuse juhataja Tanel Mätlik.

Pressinõukogu on ajakirjanduse eneseregulatsiooni organ, mis pakub ajakirjandusega vastuollu sattunud inimesele või asutusele võimaluse leida kohtuväline lahendus. Nõukogu arutab kaebusi, mis laekuvad ajakirjanduses ilmunud materjalide peale. Kui Pressinõukogu liige on seotud arutlusel oleva kaebusega või kui liikmel on huvide konflikt, siis liige antud kaebuse arutlusel ei osale.

Lisaks Eesti Ajalehtede Liidu liikmeslehtedele on Pressinõukoguga ühinenud Rahvusringhääling, Kanal 2 ja Delfi.

PN

 
Pressinőukogu
Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele