Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Rahvusringhääling ei rikkunud head ajakirjandustava

Tallinn, 27. mai 2008. Pressinõukogu arutas Sven Sildniku kaebust Vikerraadio peale ning otsustas, et Eesti Rahvusringhääling ei ole rikkunud head ajakirjandustava.

Sven Sildnik kaebas saates Ummafon 1. märtsil 2008 eetris olnud intervjuu peale Rein Veidemanniga. Kaebaja leidis, et Rein Veidemann esitas saates tema kohta tõsiseid süüdistusi kehavigastuste tekitamises ja rõvetsemises. Sven Sildniku arvates on tema kohta avaldatud eksitavat infot ning talle tulnuks sõna anda.

Eesti Rahvusringhääling selgitas, et Rein Veidemanni seisukoht rõvetsemissüüdistuse osas on hinnanguline ja see oli tema sõnavabaduslik väljendus ning kehavigastuste tekitamises ei ole Sven Sildnikku süüdistatud.

Pressinõukogu otsustas, et Rahvusringhääling ei eksinud hea ajakirjandustava vastu. Pressinõukogu arvates ei ole Rein Veidemann Sven Sildnikku süüdistanud, vaid on andnud hinnangu Kivisildniku raamatus kirjutatu kohta.

Pressinõukogu peab loomulikuks Eesti Rahvusringhäälingu seisukohta, et vastastikust süüdistamist, iseäranis kaks kuud hiljem, raadioeetris ei võimaldata.

Pressinõukogu otsuse allkirjastas nõukogu esimees Eve Rohtla.

PN

 
Pressinőukogu
Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele