Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Kanal 2 ei rikkunud head ajakirjandustava

Tallinn, 30. aprill 2008. Pressinõukogu arutas OÜ Meeskond kaebust Kanal 2 saates Reporter näidatud välisüliõpilaste turvalisuse kohta tehtud uudise peale ning otsustas, et telekanal ei ole rikkunud head ajakirjandustava.

OÜ Meeskond juhatuse liige Eigo Sõster esitas kaebuse Reporteris 4. aprillil 2008 eetris olnud saatelõigu peale välisüliõpilaste turvalisusest. Eigo Sõster leidis, et saatelõik sisaldas valeinfot, oli kallutatud ning riivas klubi Hollywood ja turvafirma OÜ Meeskond töötajate mainet. Kaebaja hinnangul ei vasta tõele saatelõigus kõlanud välisüliõpilase väide võõramaalaste diskrimineerimise kohta Meeskond OÜ poolt. Kaebaja kinnitusel oli välisüliõpilane Mario Rodrigues algataja ja ründav pool, kinnipidamisel joobes ja agressiivne, mida kinnitavad ka valvekaamera salvestised. Ka ei olnud kaebaja rahul, et vestlus temaga salvestati talle teadmata, monteeriti ja esitati saates kontekstist välja rebituna.

Kanal 2 selgitas, et uudis oli eetris seoses Tallinna Ülikoolis toimunud välisüliõpilaste turvalisuse seminariga, mitte klubis Hollywood asetleidnud juhtumiga. Uudislõigus oli esindatud nii välisüliõpilase, politseiametniku kui ka Tallinna Ülikooli lektori seisukoht. Reporter soovis intervjuud ka Meeskond OÜ juhilt, kes keeldus.

Pressinõukogu otsustas, et Kanal 2 ei rikkunud head ajakirjandustava. Uudislõigu seotus välisüliõpilaste turvalisuse seminariga oli selge ning osapooled said sõna. Pressinõukogu hinnangul oli põhjendatud, et Reporter näitas vaatajatele Eigo Sõsteri keeldumist intervjuust.

Pressinõukogu otsuse allkirjastas nõukogu esimees Eve Rohtla.

PN

 
Pressinőukogu
Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele