Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Sirp ei rikkunud head ajakirjandustava

Tallinn, 30. detsember 2008. Pressinõukogu arutas Artmusic Kontserdiagentuuri kaebust Sirbis ilmunud arvamusloo peale ning leidis, et leht ei rikkunud head ajakirjandustava.

Artmusic Kontserdiagentuuri turundusjuht Ilja Goor esitas kaebuse Sirbis 31. oktoobril ilmunud artikli „Fantastiline algus ja suurepärane lõpp, aga …“ peale. Artiklis annab autor lugejatele edasi oma kontserdielamused, kuid muuhulgas nimetab Artmusic Kontserdiagentuuri piletihinda ebaeetiliseks väljapressimiseks.

Ilja Goor märkis, et ei nõustu Sirbi väitega, et Artmusic Kontserdiagentuuri tegevus on ebaeetiline ja hinnapoliitika ebakorrektne. Kaebaja leiab, et artikkel kahjustab agentuuri mainet. 12. novembril saatis agentuur lehele vastulause.

Sirp vastas, et antud artiklis oli tegu autori arvamusega piletihindade kohta. Sirp märkis, et sõna „väljapressimine“ ei kasutatud artiklis karistusõiguslikus tähenduses.

Pressinõukogu otsustas, et Sirp ei ole rikkunud ajakirjanduseetika koodeksit. Kuna tegu oli arvamuslooga, siis ei saanud see sisaldada kontserdikorraldaja vastuväiteid ning Sirp avaldas kaebaja seisukohad vastulausena 14. novembril.

Pressinõukogu leidis, et artikkel sisaldas ebakohaseid süüdistusi, mida toimetus oleks võinud vältida.

Pressinõukogu otsuse allkirjastas nõukogu esimees Merit Kopli.

PN

 
Pressinőukogu
Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele