Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Pressinõukogu mõistis Eesti Ekspressi õigeks

Tallinn, 3. veebruar 2009. Pressinõukogu arutas Priit Pulleritsu kaebust Eesti Ekspressis mullu ilmunud Areeni aabitsa peale ning leidis, et leht ei ole rikkunud head ajakirjandustava.

23. detsembril 2008 ilmunud Areeni aastat kokkuvõtvas kultuuriloendis on kirjas: „PRIIT PULLERITS - heitles endiselt vanade vaenlastega - Eesti naisi noolivate välismaa meestega, homodega, poliitkorrektsuse diktatuuriga - ning uskus, et Eestile on parem kahvanäoline Ameerika president kui neeger. Paraku jäi igas asjas alla, sealhulgas rulluisurajal Evelin Ilvesele.“

Priit Pullerits kaebas Pressinõukogule, et ta ei ole kunagi võistelnud rulluisutamises ega võistelnud ka Evelin Ilvesega ning seega ei ole talle ka rulluisurajal alla jäänud. Priit Pulleritsu sõnul on Areeni aabitsas tema kohta esitatud fakt vale ning see  kahjustab tema mainet Eesti vastupidavusalade harrastajate seas.

Eesti Ekspress selgitas, et antud artikli  puhul ei ole tegu faktilist laadi infoga ning selle autorid on seisukohal, et artikkel on kirjutatud loogikaga, mille kohaselt iga mõistlik inimene peaks artikli lugemisel mõistma, et viimane ei kajasta objektiivsetest kriteeriumitest lähtuvalt absoluutse tõena võetavat infot. Ekspress lisas, et väljend „Priit Pullerits jäi alla rulluisurajal Evelin Ilvesele“ on pigem satiiriline nüanss Priit Pulleritsu blogis välja öeldule, et ta ei kavatse võtta osa rulluisutamise maratonist, kuna rulluisutamine on mõttetult kerge ning seetõttu sobilik eelkõige naistele.

Pressinõukogu otsustas, et Eesti Ekspress ei ole eksinud ajakirjanduseetika koodeksi vastu. Pressinõukogu hinnangul on avaldatu puhul tegemist satiirilises võtmes esitatud hinnangute kogumiga, mille kohta ei saa rakendada uudisteajakirjandusele omast faktide järgimise vajadust.

Pressinõukogu otsuse allkirjastas nõukogu aseesimees Ivi Proos.

PN

 
Pressinőukogu
Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele