Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Pressinõukogu tegi Sakala kohta õigeksmõistva otsuse

Tallinn, 8. september 2009. Pressinõukogu arutas Viljandi haigla kaebust ajalehe Sakala peale ning mõistis lehe vaatamata kronoloogilisele faktiveale õigeks.

Sakalas 7. mail ilmunud artiklis „Palaviku ja kõrvavaluga pisitüdruk ootas õiget ravi päevade kaupa“ on juttu Viljandi lähedal elava pereema vintsutustest eri arstide vahel.  Artiklis on sõna saanud teiste seas Viljandi haigla kõrvaarst ja kiirabis valves olnud arst.

Sihtasutuse Viljandi Haigla juhatuse esimees Ülle Lumi kaebas Pressinõukogule, et artiklis on kronoloogiline faktiviga, vale väide diagnoosi saamise kohta ning faktiviga on ka loo pealkirjas. Ülle Lumi hinnangul on artikliga kahjustatud haigla huve, sest see sisaldab kontrollimata fakte ja ebapädevat teavet. Samuti ei ole kaebaja rahul, et ajakirjanik ei küsinud juhtunule haigla ametlikku kommentaari.

Sakala selgitas, et toimetus tugines kronoloogilise fakti puhul ema ütlusele ning ajakirjanik ei näinud põhjust selles kahelda. Ajaleht kinnitas, et oleks vea ilmnemisel kohe vabanduse avaldanud. Toimetuse kinnitusel rääkis ajakirjanik kõigi asjassepuutuvate inimestega.

Pressinõukogu otsustas, et Sakala ei ole rikkunud head ajakirjandustava. Kuigi artiklis  eksiti ühe kuupäevaga, ei pea Pressinõukogu seda kronoloogilist faktiviga antud artikli seisukohast nii oluliseks, et leht hukka mõista. Pressinõukogu leiab, et leht oleks võinud ema poolt öeldud kuupäevad siiski üle kontrollida. Samuti oleks võinud loos Pressinõukogu arvates olla haigla ametlik kommentaar kogu tööprotsessi kohta.

Pressinõukogu otsuse allkirjastas nõukogu esimees Merit Kopli.

PN

 
Pressinőukogu
Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele