Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Pressinõukogu tegi Kanal 2 saate Reporter kohta tauniva otsuse

Tallinn, 15. mai 2009. Pressinõukogu hinnangul rikkus Kanal 2 saade Reporter head ajakirjandustava, sest ajakirjanik jättis loomade raskest haigusest kõnelevas loos süüdistatud loomaarsti võimaluseta ennast kaitsta.

Reporteris 7. aprillil avaldatud loos „Rebased levitavad koertele ja inimestele ohtlikku kärntõbe“ oli juttu ohtlikust nakkushaigusest, mis levib ka inimestele. Saatelõigus anti sõna ühele loomaomanikule, kes muu hulgas esitas ka süüdistusi loomaarst Raivo Raja kohta.

Raivo Raja kaebas Pressinõukogule, et saatelõigus esitati valefakte ning talle ei antud võimalust esitada oma seisukohti ja parandada faktivigu.

Kanal 2 selgitas, et saatelõigu eesmärk oli inimeste teavitamine raskest haigusest ning Raivo Raja tegevust nimetati saatelõigus vaid seetõttu, et ta oli seotud saates näidatud koera haigusjuhtumiga. Kanal 2 lisas, et loomaarstilt intervjuud ei võetud, kuna loo raskuspunkt oli inimeste teavitamisel.

Pressinõukogu otsustas, et Kanal 2 rikkus ajakirjanduseetika koodeksi punkte 4.2. ja 5.1., mille järgi peab ajakirjanik konflikti sisaldava materjali puhul kuulama ära kõik osapooled ning tõsiste süüdistuste korral pakkuma süüdistatavale kommentaari võimalust samas saates. Kuna Raivo Raja kohta esitati saatelõigus tõsiseid süüdistusi, oleks pidanud ta ka sõna saama.

Samuti rikkus Kanal 2 eetikakoodeksi punkti 1.4., mis näeb ette, et ajakirjandusorganisatsioon kannab hoolt selle eest, et ei ilmuks ebatäpne, moonutatud või eksitav info. Pressinõukogu hinnangul avaldas Kanal 2 saatelõigus kontrollimata fakte.

Pressinõukogu otsuse allkirjastas nõukogu esimees Merit Kopli. Kanal 2 Reporter avaldas otsuse 13. mail.

PN

 
Pressinőukogu
Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele