Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Pressinõukogu mõistis Põhjaranniku õigeks

Tallinn, 24. september 2010. Pressinõukogu arutas Andrese (kaebaja isik Pressinõukogule teada) kaebust Põhjaranniku peale ning leidis, et leht ei ole eksinud hea ajakirjandustava vastu.

17. juunil 2010 ilmus Põhjarannikus artikkel „Koeratapja kohtu all“, mis räägib mehest, kes prokuratuuri süüdistuse kohaselt tarvitas oma ema vastu füüsilist vägivalda ja tappis naist kaitsma asunud koera.

Kaebaja leidis, et artikliga on teda avalikkuse ees süüdlaseks ja kurjategijaks tehtud, kuigi kohtuotsust veel ei ole. Kaebaja hinnangul võib leht antud artikliga mõjutada ka kohtunikku. Samuti ei ole kaebaja rahul, et talle artiklis sõna ei antud.

Põhjarannik vastas Pressinõukogule, et kaebaja arvamust küsida ei olnud võimalik, sest ta viibis vahi all. Kuna kohtuotsus oli loo avaldamise hetkel tegemata, jättis leht loo peategelase anonüümseks ning tõi artiklis välja vaid tema eesnime. Samuti ei avaldanud toimetus linna ega valda, kus juhtum aset leidis.

Pressinõukogu otsustas, et Põhjarannik ei eksinud ajakirjanduseetika koodeksi vastu, sest leht tugines oma artiklis uurimisorganite materjalidele ja kohtu otsusele hoida kaebajat vahi all. Vahi all viibija kui konflikti osapoole kommentaari saada ei olnud reaalne. 

Pressinõukogu leidis, et leht ei rikkunud artikli pealkirjas süütuse presumptsiooni põhimõtet, kuna kaebaja isik ei ole artiklis tuvastatav.  

Põhjarannik avaldas Pressinõukogu otsuse 22. septembril.

PN

 
Pressinőukogu
Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele