Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Pressinõukogu mõistis Maalehe õigeks

Tallinn, 3. veebruar 2011. Pressinõukogu arutas Werol Tehased juhatuse liikme Meelis Virro kaebust Maalehe peale ning otsustas, et leht ei ole eksinud hea ajakirjandustava vastu.

9. detsembril 2010 Maalehes ilmunud artiklis „Werol võlgneb põllumeestele rapsi eest kümneid miljoneid“ on räägitud mitme põllumehe ja vahendajaga, kellele Werol Tehased väidetavalt rapsi eest võlgu olid. Sõna saab ka Meelis Virro.

Werol Tehased AS juhatuse liige Meelis Virro kaebas Pressinõukogule, et artiklis on avaldatud valeinfot Baltic Agro esitatud kommentaaris, sest Baltic Agro ees Werolil võlgnevust ei ole. Meelis Virro kinnitusel ei ostnud Werol 2010. aastal rapsi talunik Hendrik Allsaarelt, kellega samuti artiklis räägitud on. Lisaks leiab Meelis Virro, et artiklis on allikaid kuritarvitatud.

Maaleht vastas Pressinõukogule, et artiklis said sõna mitu allikat ja Weroli esindaja. Maalehe kinnitusel on Baltic Agro väited ka kirjalikult tõendatud.

Pressinõukogu otsustas, et Maaleht ei eksinud Werolist kirjutades ajakirjanduseetika koodeksi vastu. Pressinõukogu leiab, et lehel ei olnud põhjust erinevate allikate väidetes ja kompetentsuses kahelda. Pressinõukogu hinnangul sai Meelis Virro piisavas mahus sõna süüdistuste kommenteerimiseks ja ümber lükkamiseks ning artiklis tunnistab ta ka ise maksetähtaegadest mitte kinni pidamist, kuid nimetab seda ajutiseks.

PN

 
Pressinőukogu
Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele