Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Pressinõukogu tegi Kanal 2 kohta õigeksmõistva otsuse

Tallinn, 5. mai 2011. Pressinõukogu arutas Liis Haaveli kaebust Kanal 2 saate Reporter peale ning otsustas, et telekanal ei ole rikkunud head ajakirjandustava.

16. veebruaril 2011 eetris olnud saatelõik lähtub varasemast horoskoobi paroodiast, kus libaennustuste seas oli justkui ennustaja Edgari ennustus selle kohta, et „tuleb hoopis Liis Haavel vanglast välja ja petab kõigilt pensionäridelt korterid välja“. Saatelõigus ütleb ennustaja Edgar Egipte, et seoses selle paroodiaga käidi teda ähvardamas, et miks ta solvab Liis Haavelit. Ähvardajaid ennustaja ei tundnud.

Liis Haavel kaebas Pressinõukogule, et saatelõigu taustaks näidatakse arhiivimaterjale tema kohtuprotsessist. Kaebaja ei olnud rahul, et taustaks näidati ka tema väikest last, kel uudisega mingit seost ei ole ja kellele sellega tekitati põhjendamata kannatusi. Samuti ei ole Liis Haavel rahul, et ennustaja ähvardamist temaga seostati.

Kanal 2 vastas, et videomaterjali Liis Haavelist kasutati seetõttu, et vaatajale meelde tuletada, kelle solvamise eest ennustajat ähvardati. Salvestus koos lapsega oli tehtud kohtus Liis Haaveli süüasja arutamisel ning materjalist on näha, et Liis Haavel ei püüdnudki last kaamerate eest varjata.

Pressinõukogu otsustas, et Kanal 2 ei eksinud ajakirjanduseetika koodeksi vastu. Saatelõigu keskmes oli ennustaja Edgar Egipte, keda seoses Liis Haaveli mainimisega paroodias hakati tema sõnul ähvardama ning selles kontekstis oli Liis Haaveli näitamine taustaks põhjendatud.

Pressinõukogu hinnangul ei ole asjakohane süüdistus põhjendamata kannatuste tekitamises väikelapsele, sest last avalikule kohtuistungile endaga kaasa võttes ja teda seal istungi ajal süles hoides tegi Liis Haavel lapse eest vastutava isikuna ise valiku tuua ta koos endaga antud kontekstis telekaamerate ette.

PN

 
Pressinőukogu
Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele