Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Pressinõukogu tegi Päevalehe loo kohta tauniva otsuse

Tallinn, 8. detsember 2011. Pressinõukogu arutas Viktor Kaasiku kaebust Eesti Päevalehes septembris ilmunud artikli peale ja otsustas, et leht rikkus head ajakirjandustava.

8. septembril ilmunud artiklis on väidetud, et Viktor Kaasik pettis koos pojaga hipodroomi detailplaneeringust huvitatud Jaan Manitskilt välja raha, väites, et linnavalitsuse ametnikud küsivad pistist. Leht avaldas hiljem ajakirjaniku avaliku vabanduse, et tegu oli veaga.

Viktor Kaasik kaebas Pressinõukogule, et artiklis on tema kohta esitatud ebaõigeid andmeid, samuti on tema kohta avaldatud ebaõigeid andmeid artikli kohta avaldatud avalikus vabanduses. Sellega jääb kaebaja hinnangul lugejatele temast mulje nagu oleks ta pannud toime raske õiguserikkumise. Samuti leidis kaebaja, et leht on eksinud eraelu puutumatust rikkuvate materjalide avaldamise keelu vastu, sest artiklites avaldati mitmed kaebaja ja kolmandate isikute vahelised vestlused.

Eesti Päevaleht selgitas, et leht avaldas vabanduse, sest ajakirjanik tegi kohtumaterjalidest valed järeldused. Lehe kinnitusel vabandas toimetus kaebaja ees ka personaalselt. Eesti Päevaleht lisas, et ajakirjanik küsis Viktor Kaasikult kommentaari, kuid kaebaja ei soovinud sisulist kommentaari anda. Samuti sai kaebaja võimaluse vastulauseks.

Pressinõukogu tõdes, et Eesti Päevaleht eksis ajakirjanduseetika koodeksi punkti 1.4. vastu, avaldades ebatäpset informatsiooni. Eksimust tunnistas ka leht ise koos avaliku vabandamisega.

Eesti Päevaleht avaldas Pressinõukogu otsuse 8. detsembril.

PN

 
Pressinőukogu
Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele