Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Pressinõukogu uus liige on Kristel Voltenberg

Tallinn, 10. november 2011. Eesti Ajalehtede Liidu (EALL) nõukogu nimetas alates tänasest Pressinõukogu uueks liikmeks Eesti Advokatuuri kantsleri Kristel Voltenbergi.

Samas vabastas EALLi nõukogu Pressinõukogu liikme kohalt Eesti Päevalehe endise peatoimetaja Lea Larini.

Pressinõukogu koosseis on: Postimehe ajakirjanik Sulev Valner (esimees), Kunstiakadeemia professor David Vseviov (aseesimees), Eesti Advokatuuri kantsler Kristel Voltenberg, Järva Teataja peatoimetaja Arnika Tegelmann, Maalehe peatoimetaja Aivar Viidik, Delovõje Vedomosti peatoimetaja Oksana Kabrits, Rahvusringhäälingu ajakirjanduseetika nõunik Tarmu Tammerk, Rahvusvahelise Kaitseuuringute keskuse vanemteadur, sotsioloog Juhan Kivirähk, ajalehe Postimees peatoimetaja asetäitja Aivar Reinap ja Harju Maakohtu kohtunik ja Kohtunike Ühingu esimees Meelis Eerik.

Pressinõukogu liige nimetatakse kaheks aastaks. Pressinõukogu liikme volitusi saab pikendada ühe korra ehk maksimaalselt saab Pressinõukogus olla neli aastat järjest.

Pressinõukogu on ajakirjanduse eneseregulatsiooni organ, mis pakub ajakirjandusega vastuollu sattunud inimesele või asutusele võimaluse leida kohtuväline lahendus. Nõukogu arutab kaebusi, mis laekuvad ajakirjanduses ilmunud materjalide peale. Kui Pressinõukogu liige on seotud arutlusel oleva kaebusega või kui liikmel on huvide konflikt, siis liige antud kaebuse arutlusel ei osale.

Lisaks Eesti Ajalehtede Liidu liikmeslehtedele on Pressinõukoguga ühinenud Rahvusringhääling, Kanal 2, Delfi ja TV3.

PN

 
Pressinőukogu
Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele