Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Pressinõukogu tegi Pealtnägija kohta õigeksmõistva otsuse

Tallinn, 17. november 2011. Pressinõukogu arutas R-kliiniku juhataja Riina Uibopuu kaebust Pealtnägijas mais eetris olnud rämpsravimite mustale turule paiskamise loo peale ja leidis, et saatelõigus ei ole head ajakirjandustava rikutud.

11. mail 2011 eetris olnud Pealtnägija näitas, kuidas mustale turule paisati kümneid tuhandeid rämpsravimeid, mida pahaaimamatud ostsid. Pealtnägija väitel oli üks ostjatest Tartus asuv R-kliinik, mille arstid kirjutasid vastutasuks suvaliste inimeste nimele välja retsepte.

R-kliiniku juhataja Riina Uibopuu kaebas Pressinõukogule, et saatelõigus oli kliiniku kohta liialdatud ja eksitavat infot. Riina Uibopuu sõnul võltsis retsepte ainult üks loomaarst, kes on nüüdseks töölt lahkunud.

Eesti Televisiooni peatoimetaja selgitas, et loo keskmes oli aegunud ja hävitamisele mõeldud ravimite salaäri, milles mõisteti süüdi Juri Vassiljev ja Ants-Lembit Tara. R-kliiniku kui ühe illustratiivse näite tõid esile intervjuu andnud prokurör ja politseinik. Eesti Televisiooni peatoimetaja lisas, et R-kliiniku roll salaravimiäris selgub kohtuotsusest. Saatelõigus R-kliiniku arstide nimesid ei nimetatud, sest kliinik oli loos ainult episoodiliselt.

Pressinõukogu otsustas, et Pealtnägija ei eksinud ajakirjanduseetika koodeksi vastu. Pressinõukogu leidis, et oma kaebuses ei näita kaebaja, et kõnealuses saatelõigus oleks faktilisi eksimusi.

PN

 
Pressinőukogu
Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele