Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Pressinõukogu mõistis Kanal 2 õigeks

Tallinn, 19. oktoober 2011. Pressinõukogu arutas Jelena Solomina kaebust Kanal 2 Reporteri uudislõigu peale ning otsustas, et saatelõigus ei ole head ajakirjandustava rikutud.

14. juunil 2011 eetris olnud Reporteri uudislõik kajastas küüditamise aastapäevale pühendatud mälestusüritust Tallinnas Vabaduse väljakul.

Jelena Solomina kaebas Pressinõukogule, et Kanal 2 vaatajatele esitati moonutatud  informatsiooni, milles süüdistati telekanal PBK-d eelarvamuslikus küüditamisega seotud sündmuste valgustamises. Kaebaja hinnangul moonutas Kanal 2 tahtlikult toimunud fakte ning tekitas tema mainele kahju.

Kanal 2 selgitas Pressinõukogule, et kuna uudisloos intervjueeritud naisterahvas nimetas, et pahameele kutsus esile Jelena Solomina poolt tehtud intervjuu, siis oli kaebaja näitamine põhjendatud.

Pressinõukogu otsustas, et Kanal 2 ei rikkunud ajakirjanduseetika koodeksit, kuna saatelõigu kõnealuses suhteliselt väikeses osas ei esitatud konkreetseid süüdistusi just nimelt PBK uudistesaate kohta, vaid anti eelkõige edasi ühte väidetavalt solvavat intervjuud pealt näinud inimese emotsionaalseid ütlusi.

PN

 
Pressinőukogu
Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele