Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Pressinõukogu tegi Ekspressi kohta õigeksmõistva otsuse

Tallinn, 20. oktoober 2011. Pressinõukogu arutas Urmas Velleste kaebust Eesti Ekspressi peale ning otsustas, et leht ei ole eksinud hea ajakirjandustava vastu.

28. aprillil 2011 ilmunud artikkel „Lugu on väga hirmus ja skandaalne, kuid vastab tõele 100%“ annab ülevaate Urmas Velleste äritegevusest, suhtlusest jõustruktuuride ja ajakirjandusega.

Urmas Velleste kaebas Pressinõukogule, et artikkel on laimav, solvav ning avaldatud ühepoolselt ilma tema kommentaarideta. Urmas Velleste leidis, et ta on artikli tõttu kandnud moraalset kahju ning tema osalusega äriühing on pandud ebameeldivasse olukorda.

Eesti Ekspress selgitas, et toimetus lähtus artikli kirjutamisel Urmas Velleste enda poolt saadetud infost. Kirjeldatud on nii tema enda poolt kirjalikult või e-posti teel saadetud informatsiooni. Ajakirjanduse eetikakoodeksi punkti 3.5. kohaselt on toimetus kontrollinud informatsiooni tõesust ja allikate usaldusväärsust. Artikli kirjutamisel on kasutatud allikana ka mitmeid jõustunud kohtuotsuseid.

Pressinõukogu otsustas, et Eesti Ekspress ei rikkunud ajakirjanduseetika koodeksit.

PN

 
Pressinőukogu
Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele