Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Pressinõukogu tegi Meie Maa uudise kohta tauniva otsuse

Tallinn, 22. november 2011. Pressinõukogu arutas AS Makrose töötajate kaebust Meie Maas ilmunud uudise peale ning otsustas, et leht rikkus head ajakirjandustava.

28. juulil 2011 ilmunud uudises „Prokuratuur uurib Makrose rahavargust“ räägitakse hulgilaos Makros toimunud sularahavargusest. Lehe anonüümse allika väitel kahtlustab AS Makrose juht rahavarguses oma alluvaid.  

AS Makrose töötajad kaebasid Pressinõukogule, et kahtlusalusteks nimetamisega on leht tekitanud süütutele inimestele ja nende edasisele konkurentsivõimele kohalikul tööturul kahju.

Meie Maa vastas Pressinõukogule, et üks allikas jäeti anonüümseks, kuna ta oli artikli kirjutamise aegu töösuhtes AS Makrosega.

Pressinõukogu otsustas, et Meie Maa eksis ajakirjanduseetika koodeksi punkti 4.1. vastu, mis näeb ette, et uudised ja oletused olgu selgelt eristatavad ja uudismaterjal põhinegu tõenditega tagatud faktilisel informatsioonil. Artiklis esitatud kahtlustus firma töötajate poolt rahavarguses ei olnud antud juhul tõenditega tagatud. Seejuures on leht rikkunud ka eetikakoodeksi punkti 1.5., mis näeb ette, et ajakirjandus ei tohi oma tegevusega tekitada kellelegi põhjendamata kannatusi, veendumata, et avalikkusel on tõesti vaja seda infot teada.

Meie Maa avaldas Pressinõukogu otsuse 11. novembril.

PN

 
Pressinőukogu
Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele