Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Pressinõukogu tegi Võrumaa Teataja kohta tauniva otsuse

Tallinn, 25. oktoober 2011. Pressinõukogu arutas Lõuna Prefektuuri kaebust Võrumaa Teataja peale ning leidis, et leht on rikkunud head ajakirjandustava, sest kaevatavates artiklites on faktid ja oletused segamini.

Võrumaa Teatajas maist juunini ilmunud artiklid kajastavad endise Võru maavanema ja linnapea Ülo Tuliku tegevust ning kirjeldavad tema väidetavalt korruptsioonikahtlusega toiminguid, mida lehe arvates peaks uurima õiguskaitseorganid, aga millegipärast ei uuri. Ajaleht esitab kahtluse, et põhjuseks on Ülo Tuliku väimehe sõbra töötamine Võru politsei kriminaaltalituse juhina.

Lõuna Prefektuur kaebas Pressinõukogule, et Võru politseijaoskonna kriminaaltalituse juhi Meelis Saarepuu suhtes alusetute ja laimavate väidetega on artikliseeriaga kahjustatud nii Meelis Saarepuu kui kogu politsei usaldusväärsust. Prefektuur kinnitas, et antud menetlust juhib prokuratuur, mitte politseijaoskonna kriminaaltalituse juht, millega on tagatud uurimise neutraalsus. Kaebaja hinnangul ei ole Võrumaa Teatajas ilmunud andmed tõendatud ega tõesed, arvamused ja oletused on esitatud faktidena, mis kokkuvõttes peegeldavad negatiivset suhtumist õiguskaitseorganitesse ning jätavad lugejale asjade käigust ja põhjustest ebatäpse mulje.

Võrumaa Teataja selgitas Pressinõukogule, et Lõuna Prefektuur ei ole esitanud ühtegi tõendit lehe väidete kummutamiseks.

Pressinõukogu otsustas, et Võrumaa Teataja rikkus ajakirjanduseetika koodeksi punkti 4.1., mille järgi peavad uudised, arvamused ja oletused olema selgelt eristatavad. Pressinõukogu hinnangul on nimetatud artiklites faktid ja oletused segamini. Lisaks rikkus leht eetikakoodeksi punkti 1.4., mille järgi ajakirjandusorganisatsioon kannab hoolt selle eest, et ei ilmuks ebatäpne, moonutatud või eksitav info.

PN

 
Pressinőukogu
Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele