Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Eesti Ekspress rikkus head ajakirjandustava

Tallinn, 27. oktoober 2011. Pressinõukogu arutas Liivalaia Gümnaasiumi direktori Veiko Rohunurme kaebust Eesti Ekspressi peale ning leidis, et leht on rikkunud eksitava pealkirjaga head ajakirjandustava.

22. juunil ilmunud artikkel „Koolid, kuhu keegi ei taha minna“ annab ülevaate Tallinna koolidest, kuhu oli esimesse klassi astumiseks väikseim konkurss.

Liivalaia Gümnaasiumi direktor Veiko Rohunurm kaebas Pressinõukogule, et Eesti Ekspress jättis reageerimata kooli poolt saadetud kirjale ning ei avaldanud ka õiendit, mida kool soovis. Samuti on artikli stiil kaebaja hinnangul halvustav ning silte kleepiv.

Eesti Ekspress selgitas, et ei ole halvustanud ühtegi kooli, milles oli väiksem konkurss esimese klassi kohtadele, vaid vastupidi – leht on selgitanud, et vähese konkursi ja kooli sisulise töö vahel puudub seos.

Pressinõukogu leidis, et Eesti Ekspress rikkus ajakirjanduseetika koodeksi punkti 4.11., mis näeb ette, et pealkirjad ei või auditooriumi eksitada. Pressinõukogu hinnangul oli artikli pealkiri „Koolid, kuhu keegi ei taha minna“ sisuliselt eksitav, eriti nende artiklis käsitletud koolide osas, kuhu tahtjaid oli rohkem kui kohti. Samuti oli eksitav artikli juures esitatud tabeli pealkiri „Tallinna vähemenukad koolid“, kuna samas tabelis olid kirjas ka suure sisseastumiskonkursiga koolid.

Eesti Ekspress avaldas Pressinõukogu otsuse 27. oktoobril.

PN

 
Pressinőukogu
Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele