Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Pressinõukogu mõistis TV 3 saate "Kaua võib" õigeks

Tallinn, 2. aprill 2012. Pressinõukogu arutas DTG Grupp OÜ juhatuse liikme Dmitri Grigorjevi kaebust TV 3 saate „Kaua võib“ saatelõigu peale Ehituse Inkassost ning otsustas, et telekanal ei ole rikkunud head ajakirjandustava.

14. veebruaril eetris olnud saatelõik räägib ühe korteriühistu konfliktist Ehituse Inkassoga, sest ühistul ei õnnestunud peale lepingu sõlmimist firmaga enam ühendust saada.

Dmitri Grigorjev kaebas Pressinõukogule, et saatelõik sisaldas firma kohta ebatäpset infot. Kaebaja ei ole rahul, et ta sai saatelõigus ebaproportsionaalselt vähe aega kommentaariks. Kaebaja märkis, et saatejuht lubas anda võimaluse saate materjalidega tutvumiseks ning lubas ka originaalsaate koopia ja salvestatud intervjuu, kuid seda kaebuse esitamise ajaks ei olnud tehtud.

TV 3 vastas Pressinõukogule, et Ehituse Inkasso esindaja sai võimaluse vastulauseks mahus, mis oli saatetegijate hinnangul piisav. TV 3 kinnitusel oli saatelõigu näol tegemist saatesse pöördunud isiku poolt antud ülevaatega olukorrast.

Pressinõukogu otsustas, et TV 3 ei rikkunud 14. veebruari saatelõiguga Ehituse Inkassost head ajakirjandustava. Pressinõukogu hinnangul sai kaebaja võimaluse selgitusteks ning antud loo kontekstis võib neid mahult lugeda piisavaks. Pressinõukogu ei saa langetada otsust ebatäpse info avaldamise kohta, sest kaebaja poolt nimetatud ebatäpsused lükkab TV 3 oma vastuses ümber.

PN

 
Pressinőukogu
Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele