Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Pressinõukogu mõistis Pärnu Postimehe õigeks

Tallinn, 5. aprill 2012. Pressinõukogu arutas Veekvaliteet OÜ kaebust Pärnu Postimehes ilmunud veefiltritest rääkiva artikli peale ja leidis, et leht ei ole eksinud hea ajakirjandustava vastu.

Pärnu Postimehes 16. veebruaril ilmunud artiklis „“Ideaalse“ vee filtri eest küsitakse 990 eurot“ on juttu Pärnus tegutsevast kallite veefiltrite müüjast Veekvaliteet OÜst, mille üks juhatuse liikmetest Risto Jaanson oli lehe väitel veel 2010. aastal Kvaliteetvesi OÜ juhataja. Kvaliteetvesi OÜ suhtes aga laekus tarbijakaitseametile mitu kaebust, milles kurdeti, et seadmed on läinud katki, kuid müüjaga ühendust ei saa.

Risto Jaanson kaebas Pressinõukogule, et artiklis on avaldatud moonutatud infot. Kaebaja ei ole rahul, et leht saatis artikli tutvumiseks 35 minutit enne lehe trükki minekut ning seepärast ei olnud firmal enam võimalik materjali kontrollida. Kaebaja peab artikli juures olevat fotot puhastussüsteemist eksitavaks. Samuti ei ole kaebaja rahul, et ei saanud võimalust vastulauseks.

Pärnu Postimees vastas Pressinõukogule, et Risto Jaanson oli Kvaliteetvesi OÜ tegevjuht. Lehe kinnitusel saatis ajakirjanik loo Veekvaliteet OÜ esindajale Paul Kasele tutvumiseks ja sai tema käest ka vastuse. Samuti märkis leht, et firma esindaja sai artiklis sõna.

Pressinõukogu otsustas, et Pärnu Postimees ei ole rikkunud ajakirjanduseetika koodeksit. Pressinõukogu hinnangul on Veekvaliteet OÜ-le artiklis sõna antud. Artikli ülevaatamise järel saatis firma esindaja lehele vastuse paari märkusega, mis aga artikli kontekstis olulist rolli ei mängi. Pressinõukogu ei pea loo juures olevat fotot eksitavaks.

PN

 
Pressinőukogu
Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele