Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Pressinõukogu tegi Äripäeva kohta õigeksmõistva otsuse

Tallinn, 9. jaanuar 2012. Pressinõukogu arutas Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esinduse kaebust Äripäevas ilmunud artikli peale ja leidis, et leht ei ole eksinud hea ajakirjandustava vastu.

18. oktoobril 2011 ilmunud artikkel „Disainer kempleb Põhjamaade Ministrite Nõukoguga. Ajutise poe pärast kaua kestev vaidlus“ annab ülevaate disainer Tiia Rohelsaare ja Põhjamaade Ministrite Nõukogu kuid kestnud vaidlusest, sest nõukogu keeldub lehe väitel maksmast tellitud tööde eest väites, et disainer esitab põhjendamatuid arveid.

Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis kaebas Pressinõukogule, et nende antud kommentaari on artiklis kajastatud poolikult ja artikkel on kallutatud.

Äripäev selgitas, et kaebaja sai artiklis sõna, kuid ei saa nõuda, et tema kommentaar avaldataks täismahus. Lehe väitel on kommentaarist avaldatud kõige olulisem osa. Äripäev märkis, et andis sõna mõlemale osapoolele võrdses mahus.

Pressinõukogu otsustas, et Äripäev ei eksinud ajakirjanduseetika koodeksi vastu, sest on proportsionaalselt andnud sõna vaidluse mõlemale osapoolele. Pressinõukogu leiab, et igal väljaandel on õigus allikate kommentaare toimetada ja lühendada.

PN

 
Pressinőukogu
Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele