Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Pressinõukogu tegi Võrumaa Teataja kohta tauniva otsuse

Tallinn, 9.mai 2012. Pressinõukogu arutas Tiiu Kivi kaebust Võrumaa Teataja peale ning leidis, et leht rikkus kaebaja andmete avaldamisega head ajakirjandustava.

1. märtsil 2012 ilmunud artiklis „Kaks koolibussi oodanud last said Järveres löögi peateele ette sõitnud autolt“ on kirjeldatud veebruari lõpus toimunud õnnetust, milles said viga kaks koolibussi oodanud õpilast. Artiklis on ära toodud õnnestuse põhjustaja nimi ja amet.

Tiiu Kivi kaebas Pressinõukogule, et artikkel oli ebatäpne, kuna seal ei kajastatud, et politsei veel menetleb juhtumit. Samuti ei ole kaebaja rahul, et artiklis on avaldatud tema nimi ja ametivaldkond ning et andmete avaldamist temaga ei kooskõlastatud.

Võrumaa Teataja vastas, et kuna õnnetuse põhjustaja nimi oli kohalikele elanikele teada, otsustas ka ajakirjanik nime avaldada. Toimetus lisas, et andmeid inimeste tervisliku seisundi kohta artiklis ei avaldatud. Leht märkis, et andmete avaldamisel kaalus antud juhul avalikkuse huvi üles inimese õiguse privaatsusele.

Pressinõukogu otsustas, et Võrumaa Teataja rikkus ajakirjanduseetika koodeksi punkti 4.8., mis näeb ette, et avaldades materjale õnnetustest, peab ajakirjanik kaaluma, kas asjaosaliste identifitseerimine on tingimata vajalik. Pressinõukogu hinnangul ei andnud kaebaja täisnime ja ametivaldkonna avaldamine uudisele midagi juurde ning lisaks tegeleb õnnetuse uurimisega politsei ja uurimise lõppedes võivad ka õnnetuse asjaolud olla algsest hoopis erinevad ning seega võib andmete avaldamisega kiirustamine tekitada põhjendamata kannatusi.

PN

 
Pressinőukogu
Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele